34.9 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

ШОК НА СРПСКАТА СВАДБА! Невестата избегала со поклоните и бившиот дечко

Бошко Бубања, организаторот на веселби и свадби, за ТВ...

Несовесно однесување: Граѓаните фрлаат ѓубре надвор од подземните контејнери

Во Штип се соочуваат со проблеми со подземните контејнери,...

Предупредување: Најавени несносливи горештини со температури над 35 степени

Синоптичарите издадоа предупредување за високи температури во наредните денови,...

Трансформација на Балканска: Почнува асфалтирање на сите улици во населбата

Започнаа подготовките за асфалтирање на сите улични краишта во...

Мицкоски најави голема германско-белгиска инвестиција во Македонија

Премиерот Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил најави значителна...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Означен почетокот на изградбата на спортскиот центар Џексон во Штип

Премиерот Христијан Мицкоски и градоначалникот Иван Јорданов денес официјално означија почеток на изградбата на спортскиот центар Џексон во Штип. Овој амбициозен проект е насочен кон подобрување на спортската инфраструктура...

Продолжува изградбата на Клиничка Болница во Штип, најавува Премиерот Мицкоски!

Премиерот Христијан Мицкоски денеска од Штип најави дека во наредните три месеци ќе биде распишан тендер за продолжување на изградбата на Клиничка Болница Штип. Оваа вест доаѓа како дел...

Големо невреме со дожд и град го зафати тетовскиот регион, што предизвика ризик од струен удар за граѓаните, поради што побарано е исклучување на...

Попладневното невреме со интензивни врнежи од дожд и град го зафати Тетово. Улиците се потопени, а сообраќајниот метеж е значителен на патот кон Скопје поради големото количество вода. EVN...

Мицкоски најавува поддршка за инвеститори за развој на македонската економија

Христијан Мицкоски, мандатар за состав на новата Влада, изјави дека идната администрација ќе приоритетизира поддршка на странските и домашни инвеститори како клучен елемент за економскиот развој на Македонија. Оваа...

Градежните работи на улицата „Широк Дол“ во Штип во прекин чекајќи геомеханички испитувања

тивности поради престојни резултати од геомеханички испитувања на земјините слоеви. Овие испитувања се критични за осигурување на безбедноста и стабилноста на подлогата, што е неопходно пред да се продолжи...
spot_img

━ најчитани

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со две нови продавници во Штип, потврдуваат извори од компанијата. Првата локација ќе биде сместена во...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Напуштена куќа во центарот на Штип – легло на змии, стаорци и други штетници

Исплашените граѓани бараат итно решение Во срцето на Штип, на улицата Тодор Чучков, се наоѓа напуштена куќа која претставува сериозна опасност за жителите на околината....

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала...