17.1 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

Крај на ера: Наќе Георгиев под притвор по одземање на имунитетот

Штип, 21.05.2024: Контроверзната кариера на Наќе Георгиев, кој се...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност...

Паркот во населба Баби повторно мета на хулиганите

Во изминатите денови при чин на хулиганство повторно се...

Подобрена паркинг зона кај ТППЕ во Штип за поголема безбедност и капацитет

Штип, 20.05.2024: На улица „Пиринска“, непосредно до Територијалната противпожарна...

ЕУ ги повикува Скопје и Атина да се придржуваат кон договорот за промена на името

Портпаролот на Европската комисија изјави за „Euractiv“ дека Договорот...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Палевски:Јас не ги убив Вања и Панче

Љупчо Палевски не ги убил Вања и Панче. Ова е дел од извештајот за неговото судење по бегството во Турција во рамките на истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Општина Штип инвестира во еколошки иницијативи: 90 илјади денари за зелени поени од вендинг машини

Штип, 21.05.2024: Општина Штип презема значајни чекори кон зајакнување на еколошката свест кај своите граѓани со инвестирање во зелени иницијативи. Во последниот потег за поддршка на одржливи практики, општината...

Крај на ера: Наќе Георгиев под притвор по одземање на имунитетот

Штип, 21.05.2024: Контроверзната кариера на Наќе Георгиев, кој се служеше како апелациски судија во Штип во последните 15 години, можеби пристигна до својот крај. На итна седница одржана ноќеска,...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Паркот во населба Баби повторно мета на хулиганите

Во изминатите денови при чин на хулиганство повторно се оштетени детски реквизити и урбана опрема во паркот Баби. Ова однесување е загрижувачко затоа што се повторува и бара итно...
spot_img

━ најчитани

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Екстрадиција на Љупчо Палевски: Првоосомничениот во случајот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски денеска пристигнува во Македонија

Љупчо Палевски Палчо, главниот осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, попладнево треба да пристигне во Македонија. Неговата екстрадиција претставува...

Подобрена паркинг зона кај ТППЕ во Штип за поголема безбедност и капацитет

Штип, 20.05.2024: На улица „Пиринска“, непосредно до Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) во Штип, успешно е завршена рехабилитацијата на постоечката паркинг површина. Проектот вклучуваше поставување...

Штип воведува иновација во управувањето со отпад: Поставување на првите подземни контејнери

Штип, 16.05.2024: Општина Штип започна со поставување на првите подземни контејнери за отпадоци, воведувајќи значајна иновација во системот за управување со отпад во градот....

Започна изградбата на кружен тек на улица „Генерал Михајло Апостолски“

Штип, 13.05.2024: Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, денеска ја потврди изградбата на новиот кружен тек кај крстосницата на улица „Генерал Михајло Апостолски“, помеѓу паркот...