24.8 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

Градежните работи на улицата „Широк Дол“ во Штип во прекин чекајќи геомеханички испитувања

тивности поради престојни резултати од геомеханички испитувања на земјините...

Прекин на водоснабдувањето во 11 улици во Штип поради изградба на кружен тек

Поради тековните градежни работи на кружниот тек Бриони и...

Топлотен бран: Очекувани температури до 36 степени

Според најновите метеоролошки податоци, се очекува значително зголемување на...

Почина првиот претседател на Собранието на независна Македонија, Стојан Андов

Стојан Андов, истакнат политички дејател и првиот претседател на...

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Иницијатива за нов ветропарк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш за подобра енергетска ефикасност

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и иден Премиер на Република Македонија, најави планови за поставување на нов ветропарк во регионот помеѓу Карбинци, Штип и Радовиш. Оваа стратегиска инвестиција цели...

Младиот фудбалер Александар Нехтенин доби покана за македонската репрезентација до 16 години

Младиот талент од школата на ФК Брегалница, Александар Нехтенин, доби значајно признание за своите одлични настапи на теренот со покана од селекторот Раде Каранфиловски да учествува на кампот за...

Започна партерното уредување во населбата „Леваци“: Градот најавува големи реконструкции

Штип,10.06.2024: Градоначалникот на Штип најави амбициозен план за обнова на инфраструктурата во населбата „Леваци“, започнувајќи со партерно уредување на влезовите од повеќе станбени единици на улицата „Коле Неделковски“. Ова...

Штип воведува комплетна промена на водоводната систем: Проблемите со водоснабдувањето стануваат минато

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, најави значајни подобрувања во системот за водоснабдување на градот, објавувајќи дека проблемите со водоснабдувањето остануваат во минатото. Од денес, започнала комплетна замена на водоводната...

Штипјанка тешко повредена по пад од електричен тротинет

Во Штип, на велосипедската патека од населбата Сењак кон „8 Ноември“, 38-годишната М.Ј. доживеа сериозни повреди по пад од електричен тротинет. Несреќата се случила додека таа управувала со својот...
spot_img

━ најчитани

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со две нови продавници во Штип, потврдуваат извори од компанијата. Првата локација ќе биде сместена во...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Напуштена куќа во центарот на Штип – легло на змии, стаорци и други штетници

Исплашените граѓани бараат итно решение Во срцето на Штип, на улицата Тодор Чучков, се наоѓа напуштена куќа која претставува сериозна опасност за жителите на околината....

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала...