34.9 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

ШОК НА СРПСКАТА СВАДБА! Невестата избегала со поклоните и бившиот дечко

Бошко Бубања, организаторот на веселби и свадби, за ТВ...

Несовесно однесување: Граѓаните фрлаат ѓубре надвор од подземните контејнери

Во Штип се соочуваат со проблеми со подземните контејнери,...

Предупредување: Најавени несносливи горештини со температури над 35 степени

Синоптичарите издадоа предупредување за високи температури во наредните денови,...

Трансформација на Балканска: Почнува асфалтирање на сите улици во населбата

Започнаа подготовките за асфалтирање на сите улични краишта во...

Мицкоски најави голема германско-белгиска инвестиција во Македонија

Премиерот Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил најави значителна...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Хороскопски знаци на кои сѐ ќе им оди добро во мај

По хаосот на сезоната на Овен, доаѓа прекрасната сензуалност на сезоната на Бик (20 април – 20 мај), која не кани да забавиме и да уживаме во животните радости....

Растат трошоците за живот

4% раст на трошоците за живот во април споредбено со истиот месец лани, пресмета Државниот завод за статистика. Цените на мало, пак, се зголемиле за три и пол отсто....

Во Штип гласаат болни и изнемоштени, излезноста со ист процент како и во првиот изборен круг

Од утринава членовите на избирачките одбори излегоа на терен за да им овозможат на болните и изнемоштени лица да гласаат во домашни услови. На територија на општина Штип има...
spot_img

━ најчитани

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со две нови продавници во Штип, потврдуваат извори од компанијата. Првата локација ќе биде сместена во...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Напуштена куќа во центарот на Штип – легло на змии, стаорци и други штетници

Исплашените граѓани бараат итно решение Во срцето на Штип, на улицата Тодор Чучков, се наоѓа напуштена куќа која претставува сериозна опасност за жителите на околината....

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала...