34.9 C
Shtip
spot_img

Продолжува изградбата на Клиничка Болница во Штип, најавува Премиерот Мицкоски!

Премиерот Христијан Мицкоски денеска од Штип најави дека во наредните три месеци ќе биде распишан тендер за продолжување на изградбата на Клиничка Болница Штип. Оваа вест доаѓа како дел од настојувањата на Владата да ја подобри здравствената инфраструктура и да обезбеди подобри услуги за граѓаните.

Премиерот изрази оптимизам дека проектот ќе го забрза развојот на регионалното здравство и ќе овозможи поквалитетна здравствена заштита за жителите на Штип и околината. Очекувањата се дека овој проект ќе придонесе кон значителни подобрувања во здравствениот систем на градот.

За дополнителни информации и детали поврзани со тендерот, Владата ќе обезбеди ажурирања во иднина.

━ повеќе содржини

Почна уредувањето на тротоарите на улица „11 Октомври“

Започнаа градежните работи за уредување на тротоарските површини на улица „11 Октомври“. Овој проект има за цел да го подобри пристапот и безбедноста за...

ШОК НА СРПСКАТА СВАДБА! Невестата избегала со поклоните и бившиот дечко

Бошко Бубања, организаторот на веселби и свадби, за ТВ ПИНК раскажа некои од најчудните настани што се случувале на свадбите. Од бегство на невестата...

Несовесно однесување: Граѓаните фрлаат ѓубре надвор од подземните контејнери

Во Штип се соочуваат со проблеми со подземните контејнери, кои наместо да се користат според намената, ѓубрето се складира над земјата. Секојдневно, големи количини...

Поставување на лежачки премини за поголема безбедност кај СОУ „Коле Нехтенин“ и основното училиште во Караорман

За зголемување на безбедноста на учениците, започна поставувањето на лежачки премини во близина на СОУ „Коле Нехтенин“ и основното училиште во Караорман. Оваа иницијатива...

Предупредување: Најавени несносливи горештини со температури над 35 степени

Синоптичарите издадоа предупредување за високи температури во наредните денови, со очекувања за максимуми кои ќе надминат 35 степени Целзиусови. Граѓаните се потсетуваат да преземат...
spot_img