34.9 C
Shtip
spot_img
83 ПОСТОВИ

ВоШтип

Инцидент во Штип: Деца оставени во автомобил додека родителите се коцкале во казино

Полицијата поднесе кривична пријава против родители од Штип кои ги оставиле своите малолетни деца заклучени во автомобил, на паркинг. Според информациите од МВР, родителите се на возраст од 42 и...

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска поддршка е дел од широката...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала големо вознемирување меѓу присутните, среќа...

Трагедија во Радовиш: Гром усмрти 20-годишно момче, друго сериозно повредено

31.05.2024: Во срцето на Радовишко, трагедија ја потресе локалната заедница откако 20-годишен младич по име Р.М. од Коџалево загина, а неговиот пријател З.М. (23) беше сериозно повреден од удар...

Пуштени во употреба првите подземни контејнери во Штип

Штип, 29.05.2024: Општина Штип соопшти дека денес официјално се пуштени во функција првите подземни контејнери за отпадоци во градот, означувајќи значаен напредок во управувањето со отпадот и заштитата на...

Започнуваат подготовките за асфалтирање на улица Сутјеска и паркингот кај Градскиот пазар во Штип

Штип, 28.05.2024: Општина Штип официјално најави дека започнуваат подготовките за асфалтирање на крак од улица „Сутјеска“ и паркинг просторот во непосредна близина на Градскиот пазар. Оваа иницијатива е дел...

Subscribe to our magazine

━ popular

Почна уредувањето на тротоарите на улица „11 Октомври“

Започнаа градежните работи за уредување на тротоарските површини на улица „11 Октомври“. Овој проект има за цел да го подобри пристапот и безбедноста за...

ШОК НА СРПСКАТА СВАДБА! Невестата избегала со поклоните и бившиот дечко

Бошко Бубања, организаторот на веселби и свадби, за ТВ ПИНК раскажа некои од најчудните настани што се случувале на свадбите. Од бегство на невестата...

Несовесно однесување: Граѓаните фрлаат ѓубре надвор од подземните контејнери

Во Штип се соочуваат со проблеми со подземните контејнери, кои наместо да се користат според намената, ѓубрето се складира над земјата. Секојдневно, големи количини...

Поставување на лежачки премини за поголема безбедност кај СОУ „Коле Нехтенин“ и основното училиште во Караорман

За зголемување на безбедноста на учениците, започна поставувањето на лежачки премини во близина на СОУ „Коле Нехтенин“ и основното училиште во Караорман. Оваа иницијатива...

Предупредување: Најавени несносливи горештини со температури над 35 степени

Синоптичарите издадоа предупредување за високи температури во наредните денови, со очекувања за максимуми кои ќе надминат 35 степени Целзиусови. Граѓаните се потсетуваат да преземат...