34.9 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

ШОК НА СРПСКАТА СВАДБА! Невестата избегала со поклоните и бившиот дечко

Бошко Бубања, организаторот на веселби и свадби, за ТВ...

Несовесно однесување: Граѓаните фрлаат ѓубре надвор од подземните контејнери

Во Штип се соочуваат со проблеми со подземните контејнери,...

Предупредување: Најавени несносливи горештини со температури над 35 степени

Синоптичарите издадоа предупредување за високи температури во наредните денови,...

Трансформација на Балканска: Почнува асфалтирање на сите улици во населбата

Започнаа подготовките за асфалтирање на сите улични краишта во...

Мицкоски најави голема германско-белгиска инвестиција во Македонија

Премиерот Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил најави значителна...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Силјановска-Давкова даде заклетва без „северна“, за претседател на Македонија

Новоизбраната претседателка на државата Гордана Силјановска-Давкова ја даде свечената заклетва во Собранието со што и официјално беше инагурирана во шестиот по ред шеф на државата од нејзиното осамостојување.  При давање...

Швајцарскиот изведувач Немо е победник на Евровизија

Швајцарскиот изведувач Немо во финалето за избор на песна на Евровизија, Малме, Шведска, 11 мај 2024 година Швајцарскиот изведувач Немо е победник на изборот за песна на Евровизија што се...

Асфалтирање на ул. „Панко Брашнаров“ во населбата Света Недела: Градот го слушна гласот на граѓаните

Штип, 11.05.2024: Жителите на населбата Света Недела денес се сведоци на значајна подобрувања во својата секојдневна средина, откако започна асфалтирањето на дел од улицата „Панко Брашнаров“. Оваа активност е...

ВМРО-ДПМНЕ најавува економски пресврт

Економски пресврт најавува партијата која освои најмногу гласови на изборите на 8 мај. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да се зголемат даноците за граѓаните, ниту пак јавниот долг.Претседателот на...

Операција Бумеранг: „Боки 13“ започна правна офанзива против поранешни функционери – името на Зоран Заев се наоѓа во секоја пријава на Јовановски

Во драматичен пресврт на настаните, Бојан Јовановски, надалеку познат како „Боки 13“, ја ескалира својата правна битка поднесувајќи кривични пријави против група поранешни функционери, директори и јавни личности. Наводите,...
spot_img

━ најчитани

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со две нови продавници во Штип, потврдуваат извори од компанијата. Првата локација ќе биде сместена во...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Напуштена куќа во центарот на Штип – легло на змии, стаорци и други штетници

Исплашените граѓани бараат итно решение Во срцето на Штип, на улицата Тодор Чучков, се наоѓа напуштена куќа која претставува сериозна опасност за жителите на околината....

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала...