24.8 C
Shtip
spot_img

- www.vostip.mk

Градежните работи на улицата „Широк Дол“ во Штип во прекин чекајќи геомеханички испитувања

тивности поради престојни резултати од геомеханички испитувања на земјините...

Прекин на водоснабдувањето во 11 улици во Штип поради изградба на кружен тек

Поради тековните градежни работи на кружниот тек Бриони и...

Топлотен бран: Очекувани температури до 36 степени

Според најновите метеоролошки податоци, се очекува значително зголемување на...

Почина првиот претседател на Собранието на независна Македонија, Стојан Андов

Стојан Андов, истакнат политички дејател и првиот претседател на...

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со...

━ Следете не

50,000фановикако
9,000следбенициследете
15,000следбенициследете
spot_imgspot_img

━ последно објавени

Добра вест за несоница, мала дневна промена може да го подобри сонот

Недоволниот и неквалитетен сон е поврзан со многу болести. Познато е дека постојано премалиот сон во текот на ноќта може да ја зголеми, на пример, отпорноста на инсулин и...

Македонија ќе добие претседател, има цензус

,,Скопје1″ дознава, постигнат е цензус за претседателските избори. Македонија ќе добие нов претседател, бидејќи излезноста е над 40%. Бојкотот на ДУИ не успеа, иако тие не гласаа за претседател.За да има...

Во Општина Штип за претседателските избори излезноста е 29,30 проценти, а за парламентарните 25,73 отсто

Се тече мирно во најдобар ред, убик апаратот е во одлична состојба и сме задоволни сега за сега. До сега гласаат и за парламентарните и за претседателските паралелно, нема...

Нови Детали: На ниту една трага од службениот автомобил нема ДНК од Данка

Српскиот портал „Нова.рс“ известиле дека досега се извештачени повеќе од 400 траги пронајдени во службеното возило за кое постои сомнеж дека било управувано од страна на Дејан Драгојевиќ и Срѓан Јанковиќ...

Доаѓа новиот iPhone, еве кој модел ќе биде заменет

Вистина е дека сè уште не се појавил дури ни iPhone 16, но типстерите веќе даваат детали за следната генерација на телефони на Apple што е во фаза на...
spot_img

━ најчитани

Лидл отвора два нови маркети во Штип: Прва локација во автобуската станица

Светски познатиот малопродажен синџир Лидл ќе се прошири со две нови продавници во Штип, потврдуваат извори од компанијата. Првата локација ќе биде сместена во...

ГАЛЕРИЈА: Штипските Гимназијалци за матура како од модна писта

Изгледа интересно! Штипските Гимназијалци сигурно имаат стил и креативност за да го претстават матурскиот период како модна ревија. Декор: Atelje MargaritaPhoto: PW Studio

Напуштена куќа во центарот на Штип – легло на змии, стаорци и други штетници

Исплашените граѓани бараат итно решение Во срцето на Штип, на улицата Тодор Чучков, се наоѓа напуштена куќа која претставува сериозна опасност за жителите на околината....

Општинa Штип: Сибела добива поддршка за борба со ракот

Штип, 31.05.2024: Сибела, жителка на Штип, се соочува со тешка борба против ракот и итно ѝ се потребни 60.000 евра за лекување. Оваа финансиска...

Инцидент во Штип: Полициски службеник пукал на семејна прослава

Штип, 31.05.2024: Во Штип се случи сериозен инцидент кога полициски службеник, користејќи го своето службено оружје, пукал за време на семејна прослава. Несреќата предизвикала...