18.6 C
Shtip
spot_img

Доаѓа новиот iPhone, еве кој модел ќе биде заменет

Вистина е дека сè уште не се појавил дури ни iPhone 16, но типстерите веќе даваат детали за следната генерација на телефони на Apple што е во фаза на подготовка.

Како што рече Пу, серијата iPhone 17 ќе вклучува четири уреди, а моделот Slim ќе ја замени варијантата Plus.

Како што сугерира неговото име – iPhone 17 Slim ќе биде потенок од другите iPhone телефони, а целата серија ќе има освежен дизајн, како и подобрена предна камера.

Уште неколку информации што ги откри Пу: Apple iPhone 17 ќе има екран од 6,1 инчи, iPhone 17 Pro ќе има екран од 6,3 инчи, iPhone 17 Slim ќе има екран од 6,6 инчи, а iPhone 17 Pro Max ќе има имаат 6,9-инчен екран.

Тој исто така изјави дека iPhone 17 и iPhone 17 Slim ќе имаат 8GB RAM со чип A18 или A19. Од друга страна, се наведува дека iPhone 17 Pro и iPhone 17 Pro Max ќе имаат 12GB RAM и A19 Pro процесор.

━ повеќе содржини

Штип воведува иновација во управувањето со отпад: Поставување на првите подземни контејнери

Штип, 16.05.2024: Општина Штип започна со поставување на првите подземни контејнери за отпадоци, воведувајќи значајна иновација во системот за управување со отпад во градот....

Прекин на работа во сите сектори на Општина Штип поради реконструкција на електричната мрежа од страна на ЕВН

Штип, 16.05.2024: Денеска, поради вршење на реконструкција на електричната мрежа и проблеми во локалната трафостаница, зградата на Општина Штип и околните реони останаа без...

Екстрадиција на Љупчо Палевски: Првоосомничениот во случајот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски денеска пристигнува во Македонија

Љупчо Палевски Палчо, главниот осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, попладнево треба да пристигне во Македонија. Неговата екстрадиција претставува...

Општина Штип најавува ларвицидна дезинсекција на 17 мај за уништување на ларви на комарци

Штип, 14.05.2024: Општина Штип, во соработка со овластена фирма, ќе спроведе акција на ларвицидна дезинсекција на територијата на општината на 17 мај 2024 година...

Првпат во Македонија: Средните училишта во Штип изведоа симулација на државна матура

Пред 17 години (2007), во Македонија за првпат беше воведена државната матура за учениците од гимназиско и од четиригодишно средно стручно образование. Од воведувањето,...
spot_img