Боки 13 обезбеди дом и работа за мајката што ги остави децата во дом!

0

Трагичната приказна на самохраната мајка, четиринаесет годишниот Христијан и шест годишната Моника во насмевка ги претвори популарниот некогашен шоумен Бојан Јовановски познат како Боки 13.

По сторијата за самохраната мајка Драгица од Кратово, познатиот водител и шоумен Бојан Јовановски на својот профил на фејсбук вети дека тој лично уште утре ќе ја контактира Драгица и ќе ја превземе одговорноста за живеалиште и обезбедување на услови за живот за неа и нејзините деца, што подразбира и работа на Драгица.

Zaedno so Dragica ispivme kafe, razgovaravme, podelivme zaednivki iskustva…. taa otvoreno i samokriticno zboruva za nejzinata sostojba i toa e za pocit! Dragica od kaj mene vednas se vseluva vo stan vo Skopje i veke za nekolku dena ke pocne so rabota…. Dragica ke se izbori za svoite deca i bez ogled na se sekoj od nas zasluzuva pristoen i dostoinstven zivot!
Blagodarnost do site luge koi se javuvaa kaj Dragica i koi sto i doniraa sredstva i luge koi sto i ponudija rabota!
Solidarnosta neka ne krasi i spojuva

Сподели.


Коментарите се затворени.