СКАНДАЛ НА ОСКАРИТЕ: Го прогласија најдобриот филм, а потоа шок – ваква грешка се нема случено

0

На доделувањето на 89. Оскари синоќа, се случи голема грешка за која зборува цел свет. Имено, на доделувањето на наградите, при прогласувањето на победниците во категорија за најдобар филм за 2016, по грешка беше кажано дека победник е филмот “Ла Ла Ленд”, а откако актерите се качија да ја земат наградата, беше исправена грешката и беше изговорено вистинското име на победникот, филмот “Мунлајт”.

Погледнете како изгледаше тоа…

Сподели.


Коментарите се затворени.