Силување во Штипскиот затвор

0

Во Полициска станица Штип вчера надзорник во казнено поправниот дом ,,Затвор“ Штип пријавил дека настанала тепачка помеѓу затворениците Т.М. (31) и Р.Џ. (26), двајцата од Струмица. Од страна на полициски службеници, кои излегле на местото на настанот, утврдено е дека истиот ден околу 03.00 часот додека Т.М. спиел во ќелија Р.Џ., кој бил сместен во истата ќелија, извршил полови дејствија над Т.М. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Сподели.


Коментарите се затворени.