Штипјанец и се заканувал со пиштол на продавачка

0

Вчера попладне, околу 18 часот и 20 минути непознато машко лице извршило разбојништво и се заканувало со пиштол на четириесет и четири годишна вработена, по што истата се спротиставила. Вработената успеала да го фати пиштолот на сторителот, но истиот ја турнал и успеал да побегне.

По преземените мерки од страна на полициски службеници и извршеното препознавање, утрврдено е дека сторител на кривичното дело е С.К. (27) од Штип.  Истиот е приведен и задржан во ПС Пробиштип. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Сподели.


Коментарите се затворени.