Предлог на денот: Gucci Bamboo Eau de Toilette

0

Gucci ја продолжува Bamboo колекцијата со новото издание Gucci Bamboo Eau de Toilette кое излегува во летото 2016 година, односно една година после првенецот. Мотив за инспирацијата за оваа колекција е бамбусот, кој е препознатлив мотив за колекцијата на Gucci аксесоари.

gucci-bamboo

Посвежата и поделикатна композиција на тоалетната вода започнува со мешавина на медитерански цитруси како што се сицилијанскиот бергамот и есенцијатата од мандарина, заедно со цветот од портокал и крушка.

gg

Срцевината од бело цвеќе вклучува крин од Казабланка, ylang-ylang и арапски јасмин. Базата ја сочинуваат амебргирис, сандалово дрво, ванила од Тахити и бел мошус.

Мирисот е достапен во шишенца од 30, 50 и 75 милилитри Eau de Toilette.

Gucci Bamboo edt   30мл – 3750 ден.

Gucci Bamboo edt   50мл – 4680 ден.

Gucci Bamboo edt   75 мл– 6400 ден.

Ние постоиме за вас Парфимерија ДО-НА

Ул.Ванчо Прќе 67/33 Штип

Сподели.


Коментарите се затворени.