Boss The Scent for Her: Заводлив и луксузен парфем!

0

Boss The Scent for Her е претставен во Август 2016 година како женско издание кое го наследува минатогодишниот машки мирис Boss The Scent.

bosss

Парфемот е со заводлива и луксузна композиција. Неговиот почеток ги составува сочните ароми на праската со цветови од фрезија, додека во срцето на мирисот има османтус кој развива мириси слични на кајсија.

boss

Основата на мирисот е гурманска и нуди акорди на печено како кое продира низ цветно овошните нијанси, давајќи им софистицирана слаткост и топлина.

Мирисот е достапен во шишенца од 30, 50 и 100 милилитри Eau de Parfum.

Заштитно лице на кампањата е германскиот фото модел Anna Ewers.

Boss the Scent for Her edp   30ml – 3630 ден.

Boss the Scent for Her edp  50ml – 4930 ден.

Boss the Scent for Her edp 100ml – 7070 ден.

Ние постоиме за вас Парфимерија ДО-НА

Ул.Ванчо Прќе 67/33 Штип

 

Сподели.


Коментарите се затворени.