Хорор! ШТИПЈАНКА МУ ЗАБИЛА НОЖ ВО ЧЕЛОТО НА СОПРУГОТ

0

Штипјанка на возраст од 45 години, во 2 часот по полноќ, во текот на жестока расправија со својот 41-годишен невенчан сопруг која се случила во нивниот дом, зела кујнски нож и го фрлила кон него, кој му се забил и останал во главата, во пределот на челото.Мажот веднаш бил пренесен во Клинички центар Штип, каде што со хирушка интервенција му бил изваден ножот и се наоѓа вон животна опасност.Жената е приведена и е задржана во штипската полиција, информира МВР.

стар

Сподели.


Коментарите се затворени.