ВИДЕО: Нашиот Ристе направи лом- Карлеуша му се пушти

0

Ристе Ристески од Охрид направи вистинско шоу на својот настап во „Ѕвездите на Гранд“.

Прво се претстави со песната „Страх ме да те сањам“ од Џенан Лончаревиќ, а потоа со песната „По тебе“ од Тоше Проески, па жирито не можеше да одолее и да не стане на нозе при изведбата на овој Македонец.

Ристе е инаку миленик на Јелена Карлеуша уште од минатата сезона на шоуто, а на вчерашниот настап дури два пати дојде до него за да го бакне и гушне. Исто така, лично му честитаа и Аца Лукас и Марија Шерифовиќ, па според симпатиите кои жирито ги има кон Ристески, можеби оваа сезона победник на шоуто ќе биде токму овој Македонец.

Во продолжение, слушнете ги изведбите на Ристески, како и коментарите на жирито.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb