Рефлектори на градски во Штип! Фото

0

Градскиот стадион во Штип полека севраќа во нормала.

Најпрвин се посла зелената травна површина на главниот терен додека сега се монтираат рефлекторите.

Останува да следиме како ќе се одвива понатамошното реконструирање на Штипскиот градски стадион кој треба да ги исполнува стандардите на УЕФА.

14680747_696560777165079_2694701055572410400_n 14717298_696560747165082_5358818096152685412_n

општина Штип

Сподели.


Коментарите се затворени.