Dolce & Gabbana | Топли тонови за есен

0

Дуото Долче и Габана неодамна ја претставија новата колекција шминка за претстојната сезона есен-зима 2016. Колекцијата наречена “Wild about Fall” изобилува со топли тонови совршени за оваа сезона. Шарена, динамична и деликатна, оваа колекција меѓу другото се состои и од нови палети сенки, интензивни бои на лакови, како и елегантни кармини во темни нијанси. Акцентот како и секогаш е ставен на беспрекорен дамски изглед, погоден и за дневни и за вечерни варијанти. Сицилијанскиот раскош и овојпат не изостана од есенската колекција, а во видеото погоре пронајдете ја инспирацијата за вашиот нов, есенски изглед.

dolce-and-gabbana-makeup-face-charts-wild-about-fall1

dolce-gabbana-makeup-new-collection-wild-about-fall-2016-inside-560x458

PicMonkey Collage2PicMonkey Collage3PicMonkey Collage4PicMonkey Collagev

Сподели.


Коментарите се затворени.