10 нови парфеми за есен

0

Новото годишно време значи и време за нови мирисни ноти. Лесните и цветни летни мириси заменете ги со посилни, долготрајни парфеми со кои со сигурност ќе оставите впечаток. Оваа есен одберете еден од новите парфеми кои се најдоа на пазарот. Меѓу нив и долгоочекуваниот Chanel No. 5 L’Eau, најновиот член на француската модна куќа. Том Форд ни го предлага Vert Boheme со мирис на магнолија и и темјанушка, а Ив Сен Лоран го претставија следбеникот на Paris и Parisienne, Mon Paris. Погледнете ја нашата галерија и одберете си парфем по ваш вкус.

123456

78910

Сподели.


Коментарите се затворени.