Ова се најгледаните музички спотови на YouTube – на сите времиња!

0

Пред 10 години да ни кажеше некој колку ќе биде значаен YouTube – сигурно не би му верувале. Но денес, нема човек кој не го користи тој сервис, YouTube стана важна причина зошто пеачите снимаат спотови, и е многу важна алатка во ширење на виралните пораки и останатате содржини наменети за споделување преку социјалните медиуми.

Иако генерално, денешните видео спотови не претставуваат уметничко изразување како некогаш, сеедно, сите понекогаш сакаме да погледнеме некој популарен видео спот за кој сите зборуваат.

Денес ви ја претставуваме листата на 20 најгледани видео спотовина на сите времеиња на YouTubе. Еден од нив е стар скоро 30 години, додека другиот е поставен пред месец дена.

YouTube – те сакаме!

20. SHAKIRA – Waka Waka (This Time For Africa)  1,175,733,493

19. JUSTIN BIEBER – What Do You Mean?   1,210,947,365

18. ELLIE GOULDING – Love Me Like You Do   1,234,382,936

17. ED SHEERAN – Thinking Out Loud   1,249,172,198

16. SIA – Chandelier  1,377,645,657

15. ONE REPUBLIC – Counting Stars  1,405,980,386

14. MAROON 5 – Sugar   1,418,985,760

13. JUSTIN BIEBER – Baby (ft. Ludacris)   1,440,926,446

12. MEGHAN TRAINOR – All About That Bass   1,500,606,550

11. KATY PERRY – Dark Horse   1,511,428,520

10. KATY PERRY – Roar   1,520,406,329

9. ENRIQUE IGLESIAS – Bailando (ft. Descember Bueno)  1,572,825,506

8. MAJOR LAZER & DJ SNAKE – Lean On    1,587,655,783

7. TAYLOR SWIFT – Shake It Off   1,611,687,777

6. ADELE – Hello  1,692,955,710

5. TAYLOR SWIFT – Blank Space   1,732,345,282

4. JUSTIN BIEBER – Sorry   1,784,727,687

3. MARK RONSON – Uptown Funk (ft. Bruno Mars)   1,820,926,745

2. WIZ KHALIFA – See You Again (ft. Charlie Puth)   2,004,184,856

1. PSY – Gangnam Style  2,637,224,793

Сподели.


Коментарите се затворени.