Чола го стресе Истокот! Заврши 10та Штипска Пастрмалијада: Фото

0

Вчера заврши манифестацијата „Штипска пастрмајлијада 2016“ во Штип. Според некои од статистиките, за време на настанот биле изедени над 100 илјади пастрмајлии. Бројка која не е за занемарување 

Финалната вечер настапија младите македонски надежи на Балканската поп естрада ѕвездичките на Пинк, додека главни ѕвездие беа Ферус Мустафоф бенд и мега Балканската ѕвезда Здравко Чолич.

Чола со својот стас и глас и огромната енергија го стресе истокот, распеани и насмеани лица на сите страни, новата локација на Пастрмалијадата ги надмина сите позитивни очекиувања, во смисла на комоција и простор.

Претходните два дена публиката ја забавуваа рок легендите на Балканската сцена  Ју Група и Рибја Чорба.

Најбрзо оваа година пастрмалија изеде Борче Митев кој за помалку од 2 минути сви една пастрмалија.

Додека момците од Deyano Cake направија неверојатна торта во облик на Пастрмалија. Браво Момци.

Се гледаме со уште по силна програма во 2017 година, а до тогаш живи и здрави.

14359756_1046137905506875_1904607929_o

14329965_1099396013476460_5215952797017661079_n 14344320_1099396336809761_2259769938099682360_n 14344335_1099396530143075_9194082500498091983_n 14344824_1099395720143156_4309725622450582707_n 14364757_1099395530143175_813644751010325458_n 14368636_1099395856809809_6964344904157020999_n 14390662_1099396416809753_8077806052810071248_n

13615272_1099402096809185_117360790267933009_n 14316810_1099401400142588_7996010060756222770_n 14322685_1099401726809222_9087362490866694700_n 14332962_1099402130142515_1477473151035668307_n 14333122_1099401676809227_978933174510094181_n 14333781_1099401766809218_8856304127817111172_n 14333797_1099401366809258_8228655140009762375_n 14344335_1099401596809235_1183276968829116679_n 14358656_1099401793475882_7758170723839549473_n 14358881_1099401453475916_2684472334302520596_n 14364813_1099401926809202_2201568264120475707_n 14390723_1099402010142527_4845189094609168800_n
14344325_683224728498684_4786143504543012693_n 14358659_683843988436758_4618477377304562671_n zdravko-colik-facebook-750x499

 

Сподели.


Коментарите се затворени.