Падна огромното дрво во центарот на Штип! Фото

0

Дрвото кое e еден вид на заштитен знак на Штип и богатство на еден од локалите во центарот на градот денес подлегна и падна огромна гранка и го поклопи кружниот тек.

Огромна гранка односно речиси пола дрво кое се наоѓа до стоковната куќа Нама во дворот на Сквер кафе, денес падна на коловозот на кружниот во центарот на Штип. Огромната гранка или подобро кажано половина дрво падна врз возило кое се најде на местото при случајно минување.

За среќа немаше повредени при несреќата и материјални штети, надлежните веднаш пристапија кој расчистување.

 

14328827_10210485479834606_23830826_n 14331112_10210485479874607_1841627357_n 14341600_10210485480714628_1533115145_n 14341699_10210485481074637_1251956197_n 14365316_10210485480354619_907098442_n

Сподели.


Коментарите се затворени.