Освежување на македонската денс сцена – DJ BAZZ

0

Баже Стојанов  или познат како DJ Bazz е новото ветувачко име на музичката – диџејска сцена во нашиот град. Тој веќе има забелeжно повеќе свои настапи во седум познати штипски локали, а покрај тоа има настапувано и во Кочани и Свети Николе.

13695744_10206682752934088_1249114029_n

Во период од две години, Баже Стојанов се наоѓа позади диџејската миксета приредувајќи им забава на присутните со музички сет и жанр од  EDM, HIP HOP & RNB и TRAP.

Во разговор со него за нашиот портал vostip.mk , DJ Bazz изјави:

Премногу сум среќен кога гледам дека присутните успевам да ги забавувам. Едноставно уживам во задачата да направам добра атмосфера исполнета со насмеани лица. Музиката е единствената која оди во комбинација со сите тажни , но и радосни моменти во животот, затоа ја преферирам секогаш!

Инаку , DJ Bazz им ветува на своите фанови наскоро да очекуваат и негова прва трака.

За сите кои досега не успеале да бидат дел од забавите на Баже Стојанов, преслушјате во  продoлжение дел од неговиот музички сет:

Сподели.


Коментарите се затворени.