Светски имиња ќе настапат на ПИВОФЕСТ 2016

0

Светски познатите “Fly Project” доаѓаат во Прилеп за овогодинешниот фестивал на скарата и пивото. Романската група е со милиони фанови ширум светот и со многу успешни хитови зад себе, а за нас најпознати се: “Toca Toca”, “Musica”, “Like a star”….

Tropico

Своето учевство на Пивофест го потврдија и Тропико Бенд, како и Парни Ваљак. Сето тоа како надополнување на претходно споментатите големи имиња, значи незаборавна забава и фестивал за паметење.

ОВА Е ПРИЛЕП, ОВА Е ГРАДОТ ПОД МАРКОВИТЕ КУЛИ!!!

Маркукуле.мк е медиумски покровител на овогодинешниот Пивофест 2016 и редовно ќе ве известува за сите случувања во четирите фестивалски денови.

Фестивалот започнува на 14-ти јули и ќе трае до 17-ти јули.

Повелете во Прилеп !

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb