Вистинска црвена нијанса за секоја жена: Одлична понуда во Штип!

0

Биди Marilyn

Ви ја претставуваме новата колекција на кармини од  Max Factor ,Marilyn Monroe Lipstick Collection

Вистинска Црвена Нијанса за Секоја Жена.

max

Трансформирај ги усните со привлечната колекција од 4 црвени нијанси инспирирани од  Marilyn Monroe и Max Factor ‘Ruby Red’ усни… Ви ја претставуваме НОВАТА Max Factor Colour Elixir Marilyn Monroe колекција кармини.

Max Factor е навистина посветен кон разбирање на козметичките потреби на жената, правејќи секоја жена да се чувствува самоуверено и гламурозно со својот изглед. Како дел од тоа залагање, Max Factor ја препознава црвената боја како симбол на слиа, мотивација и страст-совршена комбинација за моќните и гламурозни жени. Со новата колекција од Max Factor, Marilyn Monroe кармини, жените може да се чувствуваат гламурозни носејќи ја црвената боја на кармин која им одговара најмногу.

Користејќи технологија за откривање на нови бои, создадени се 4 нијанси на црвена кои одговараат на сите типови на кожа.

max3

Marilyn Ruby Red – Нијанса инспирирана од Marilyn

Оргиналната нијанса која ја обожуваше Marilyn, иконската вистинска црвена инспирирана од нејзините црвени усни.  

Marilyn Sunset Red – Средна нијанса на тен

Sunset Red одговара на топлите тонови на кожа.  

 Marilyn Berry – Светла нијанса на тен

Оваа црвена нијанса најмногу одговара на жените со светол тен на кожа.

 Marilyn Cabernet – Темна нијанса на тен

Оваа нијанса е богата со длабоки црвени тонови и е совршена за жените со темен тен на кожа.  

max2

Црвени нијанси од модната писта

Marilyn Monroe е синоним за гламур а нејзините црвени усни останаа запаметени од 1950тите години. ,

Пет Мек Грат, која е глобален креативен директор за Max Factor, верува дека црвените нијанси се модерни секогаш; Љубител сум на гламурот па сметам дека најдобриот начин да создадеш гламурозен изглед се црвените усни. Се уште познавам жени кои се плашат да експериментираат со црвената боја. Но постои црвена нијанса за секоја жена, само треба да ја пронајдете.  

Позади сцената на шоуто на Alexander McQueen и Bottega Veneta Есен Зима 15/16, Пет тестира на моделите различни нијанси на црвена боја како би ја пронашла вистинската нијанса за секој модел. , Таа објаснува, “Со новата колекција на кармини Marilyn Monroe мешавме и нијансиравме црвени тонови како би ја откриле филозофијата на црвените нијанси. За ова добивме инспирација од Г-дин Макс Фактор и неговите принципи за хармонични бои. Моја црвена е   Marilyn Cabernet нијансата.”

maxx

Совршено црвена

БојаФормулата содржи микро пигменти кои овозможуваат зголемување на рефлекцијата и поголема впечатливост на бојата.

ФормулаЗбогатена со масла и путери од авокадо, формулата ги заштитува усните од сушење.

Мирис – Формулата е збогатена со свежи цитрусни ноти и сензационални ванила тонови.

Сега секоја жена може да се вљуби во црвениот кармин и да има свој Marilyn момент со новите  кармини од колекцијата на   Marilyn Monroe .

Создади свој  #MyMarilyn Момент.  

Назив на производ                      цена
Колор Еликсир Мерлин кармин 01 540 ден
Колор Еликсир Мерлин кармин 02 540 ден
Колор Еликсир Мерлин кармин 03 540 ден
Колор Еликсир Мерлин кармин 04 540 ден
Сподели.


Коментарите се затворени.