Невиден хорор досега! Се породила го фрлила бебето и тргнала на екскурзија

0

Скопјанка направила вистински хорор откако родила бебе и го фрлила во тоалет. Се работи за 23-годишната Т.И. од Скопје која веќе била во 7/8 месец од бременоста. Таа претходно била лекарски контролирана, а и покрај сето ова тргнала на апсолвентска екскурзија, информираше вчера македонската полиција.

policija

Според податоците на Дневник, 23-годишната апсолвентка на Економскиот факултет во Скопје, во тоалетот на Граничниот Табановце се породила и фрлила живо женско родено бебе. Потоа, како ништо да не се случило, се вратила на седиштето од автобусот и го продолжила патувањето. Грозоморниот настан кој ја потресе македонската јавност се случил на 29 март.

Девојката на Табановце почувствувала силно сечење во стомакот. Се пожалила на другарите и побарала таблета. Се напила Рапидол, а откако болките станале неподносливи, отишла во тоалетот. Таму, додека стоела над ВЦ школката ја забележала главата на бебето кое почнало да излегува. Бебето следниот момент паднало, а студентката наместо да побара помош, ја пресекла папочната, и иако било живо, го фрлила во корпа за отпадоци и го покрила со тоалет. Потоа бебето починало.

Настанот го открила хигиеничарката која го чистела тоалетот наредниот ден. Таа се згрозила и пријавила во полиција.

Пријателките на апсолвентката во полиција изјавиле дека не знаеле дека е бремена и не знаеле за хоророт кој го направила.

Девојката ќе одговара за убиство на дете при пораѓање, пишува Дневник.

курир

Сподели.


Коментарите се затворени.