ЖИРИТО ЈА ПОТЦЕНИ: Сите беа во шок кога оваа старица ја соблече наметката (ВИДЕО)

0

Како што човек старее, така неговото тело пропаѓа. Се губи мускулната маса и еластичноста на коските и се повеќе сме чувствителни на повреди. Најлошо од сè е тоа што за многумина староста значи крај на физичките активности кои им биле омилени во текот на младоста.

Меѓутоа, Томоко, 70-годишна Јапонка која живее во Италија, покажа дека годините се сепак само бројка. Додека се натпреваруваше во популарното ТВ шоу „Италија има талент“, таа пред публиката ги покажа своите неверојатни способности.

Во продолжение, погледнете го видеото.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb