Генијален трик: Како да се ослободите од темните кругови под очите

0
Даршика Пател, корисничка на Јутјуб од Нов Зеланд, објавила видео за кое ќе и бидат благодарни сите кои сакаат да седат до доцна и оние кои никогаш не можат да се наспијат.
Поточно, Пател во видеото објаснува како може да го решите проблемот со подочниците користејќи сода бикарбона и вода.
Се што треба да направите е да додадете неколку капки вода во пакетче сода бикарбона за да се направи смеса во лик на паста.
После тоа пастата нанесете ја под очите со лажица , но внимавајте да не ја ставите блиску до очите.
Оставете ја смесата да се исуши 10 минути, а потоа отстранете ја со влажна крпа.

Сподели.


Коментарите се затворени.