Родители ги загубија трите деца во страшна сообраќајка, а потоа се случи чудо

0

Семејството Кобле доживеа страшна сообраќајна несреќа во која ги загубија трите деца…

Мајката Лори и бабата Синди ги изведоа трите дечиња во забавен парк и во зоолошка градина. Најстариот син Кајл го славеле својот петти роденден.

На раскрсницата дошло до трагедија. Камион удрил во задниот дел од нивното комбе, каде седела децата.

Кога таткото стигнал на местото на несреќата, двете малечки сестри веќе починале. Петгодишниот Кајл уште неколку дена се борел за живот, но неговите повреди биле многу тешки. Починал во болница, во прегратката на својот татко.

Родителите минувале низ најлошиот период од својот живот. Изгубија три деца.

По неколку месеци одлучија дека не можат така да продолжат, зошто сакале повторно да слушнат детски насмевки.

Мајката останала бремена, а потоа следуваше вистинско чудо. Двојката доби три деца и тоа едно момче и две девојчиња.

Сподели.


Коментарите се затворени.