После овие слики, мајките ќе ги засакаат своите стрии!

0

Австралиската блогерка Хадас Енклиф ужива во уредувањето на Инстаграм профилот, на кој често објавува фотографии од својот сопруг и неодоливото синче Џона.

bebe-strii

Постот со сликата на која се гледа како таа има добро и одржувано тело, јасно се гледаат и стриите што останале после раѓањето и собрале голем бројк на лајкови и позитивни критики. Таа секогаш се грижела за своето тело, но после породувањето нејзиниот изглед се променил.

Тоа сепак не ја спречило да ужива и понатаму со модните игри и интересни фотографии, кои редовно ги објавува на Instagram. Разгледајте ги фоотографиите, ако вашето тело не изгледа совршено, бидете горди на него.

Сподели.


Коментарите се затворени.