Што ќе се случи доколку ставите сода бикарбона под очите?

0

Многу од жените зборуваат за корисните својства на сода бикарбоната. Може да ја користите за разубавување, за во кујна, за чистење…

Но, жените ширум светот највеќе ја користат за правење маски кои ќе им служат да си го подобрат својот изглед и да се разубават.

Рецептот кој денеска Ви го претставуваме ќе Ви помогне да ги отстраните модрите кругови под очите и да им ја вратите свежината на очите. Направете го овој раствор: Во една чаша топол чај од камилица додадете една лажичка сода бикарбона и добро измешајте. Потоа земете памук, натопете го во растворот и ставете на очите. Оставете го да делува 15-20 минути и потоа измијте се. Намачкајте го пределот на очите со хидратантна крема и после 3 третмани ќе сте воодушевени од својот изглед.

Пробајте на себе и потоа ќе го препорачувате и на другите жени околу Вас!

Сподели.


Коментарите се затворени.