Од студентка со најдобар просек до една од најбараните порно-актерки

0
Повеќето порно актерки доаѓаат од дисфункционални семејства и сиромашна средина, но во овој случај тоа не е така. 26-годишнaта Alix Lynx е „тазе печена“ порно ѕвезда и е една од ретките кои одлучиле да ја заборават дипломата и баталат кариера, свртувајќи се кон попрофитабилен бизнис, запловувајќи во водите на порно-индустријата.
Израсната во хармонично и високо образовано семејство, уште од мали нозе од нејзините родители била воспитувана да заврши колеџ и изгради кариера, нешта што ќе и овозможат да биде независна и самостојна во животот. По завршувањето на средното училиште се запишува на факултет. Четиригодишните студии ги завршува успешно пред рокот за само три години со одлични оценки и се стекнува со диплома од областа на комуникациите и дигиталниот маркетинг.
Некое време работела во различни компании, со заработка од околу 900 долари неделно, што не и биле доволни да ги плати основните трошоци за живот.
– Порнографијата навистина ме заинтригира уште како тинејџерка. Кај пријателката еднаш налетав на еден куп Плејбој списанија и размислував како девојките од магазинот се преубави.
Сакав да бидам како нив – вели Аликс, додавајќи дека како тинејџерка не била промискуитетна. Невиноста ја има изгубено во стабилна врска, кога имала 16 години, а нејзиното момче се вџашило кога му призна дека за неа порнографија е „кул“.

Сподели.


Коментарите се затворени.