Женска облека која мажите ја обожаваат!

0

Имено ви претставуваме пет парчиња облека кои мажите просто обожаваат да ја видат на вас.

Црвен фустан

Фустанот е секогаш вистинскиот романтичен избор за сите девојки, а црвената боја е таа која најмногу ги привлекува мажите, барем 71% од нив така велат.

Кошула

Секоја жена би требало да има барем неколку различни кошули во својот плакар. Не само  да е практична и лежерна, кошулата може да биде и секси бидејќи 72% од мажите замислуваат како да е откопчана.

Гол грб

Многу жени кога сакаат да бидат секси прво се одлучуваат  за отворено деколте, а дури 87% од мажите сметаат дека е елегантно, а сепак секси варијанта е голиот грб.

Високи потпетици

Овој детал  за 91% од мажите е најсекси дел од облека на жените. Сепак обавезно треба да расмилите за висината на потпетиците за да можете да се движите нормално бидејќи лошото одење со високи потпетици воопшто не е секси.

Тесни панталони

Секој маж смета дека жените кои добро изгледаат во фармерки се моментално секси. Нормално обратете внимание на тоа да биде крој кој ќе го истакне вашиот задник.

Бразилски гаќички

Многу жени мислат дека тангите се единствената долна облека која може да биде секси. Меѓутоа парче долна облека со малку повеќе материјал остава повеќе место за фантазија, а бразилските гаќички се идеални за тоа.

Долго тесно здолниште

Иако многу мислат дека на мажите најдраги им се кратките здолништа, дури 60% од нив преферираат здолниште чија должина е кратна околу 10 сантиметри над колената, што е доволно за да се открие дел од нозете, а да не биде премногу разголено.

Бела поткошула

Ова едноставно парче облека е нешто најсекси што можете да видите на една жена според секој четврт маж.

Сподели.


Коментарите се затворени.