Искрен до болка: Хороскоп кој без грешка ќе го опише вашиот знак

0
До сега сте читале за својот хороскопки знак воглавно во суперлативи и се најдобро! Затоа решивме да ви ги претставиме карактеристики.
Огнени и водени знаци (Овен, Риба, Лав, Рак, Стрелец и Шкорпија):
– Овен: Тврдоглави, доминантни, страствени, борци, мораат да бидат главни
– Риба: Осетливи, креативни, премногу добри, чудаци, скромни, приземни
– Лав: Забавни, арогантни, амбициозни, поносни, сакаат да бидат во центарот на вниманието, водачи
– Рак: Променливи во расположението, емоционални, дирекни, грижливи, романтични
– Стрелец: Поспани, секси, слободен дух, авантуристи, сакаат да работат по свое
– Шкорпија: Зли, опасни, напнати, таинствени, осетливи, сексипилни.
Воздушни и земјени знаци(Близнак, Бик, Вага, Девица, Водолија, Јарец)
– Близнак: Емоционални, весели, дволични, променливи во расположение, амбициозни, лојални
– Бик: Тврдоглави, добри пријатели, матрејалисти, кавкаџии, приземни
– Вага: Харизматични, кртови, шармантни, неодлучни, внимателни и грижливи
– Девица: Перфекционисти, сакаат детали, добри пријатели, вистински психолози
– Водолија: Лежерни и безгрижни, главата во облаците, помалку чудни
– Јарец: Несфатени, тажни, мистериозни, своеглави, промислени.
Сподели.


Коментарите се затворени.