Напиток којшто ви донесува рамен стомак за само седум дена!

0
А и неретко се случува за секојдневната рутина во нашите животи да направи дел од добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Не внимавате доволно на исхраната, ги прескокнувате вежбите и додека да трепнете – ете го повторно досадното стомаче.
Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.
Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што може да помогнат за детоксикација – кога се комбинираат со семе од лен, туку може и да ви го затегнат стомакот.

Состојки:

● 1 банана
● 1 портокал
● ½ шолја јогурт со низок процент на масленост
● 1 лажица кокосово масло
● прстофат ѓумбир
● 2 лажици семе од лен
● 2 лажици сурутка во прав.

Подготовка:


Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа уживајте во овој вкусен и исклучително здрав напиток!

Сподели.


Коментарите се затворени.