Сите му се смеат: Еве како се избламира познатиот фудбалер

0

Славните фудбалери ширум светот го одбележаа крајот на календарската 2015. година поставувајќи на своите профили на социјалните мрежи фотографии од дочекот на Новата година или пресек на нивните најважни настани.

Така на направи и славниот фудбалер на Реал Серхио Рамос кој на Инстаграм објави фотомонтажа од настаните кои му ја одбележаа 2015 година. На колажот фотографии можеа да се видат настани како потпишувањето на договорот со Реал до 2020 година, и раѓањето на неговото дете.

Проблем е во тоа што Рамос при објавата наместо од своето, стави фотографија од детето на Лајонел Меси.

Што стана свесен за сопствената грешка Рамос го избриша постот и објави нова фотографија, овојпат со своето дете.

Но веќе беше доцна, првичните фотографии станаа предмет на потсмев

Сподели.


Коментарите се затворени.