Внимателно во сообраќајот, еве каде има најмногу снег

0
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по претежно влажни коловози.Според информациите кои ги добивме од Ј.П. Македонија пат снег  паѓа во: Обиколница Скопје,Петровец,Кула, Велес, Тетово, Попова Шапка, Делчево, Смојмирово,  Ресен, Железнец, Струмица, Павлешенци, Страцин, Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп, Стража, Ѓавато, Буково, Пресека, Македонски Брод. На коловозите  има остатоци од снег по интервенцијата од дежурните екипи на Ј.П. Македонија пат.
sneg
ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.
Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb