Фото и Видео: Вал Торенс, местото кое мора да го посетите оваа зима!

0

Опуштено, живописно, пријателско и друштвено место каде доколку сте љубител на скијањето или сте почетник, можете да напредувате со своето сопствено темпо, додека уживате и стекнувате големо искуство. Крајниот резултат: Повторно ќе се почувствувате живи!

Со топла и пријатна атмосфера, природното опкружување кое ќе ви го одземе здивот, Вал Торенс е ски одморалиште кое е домаќин на сите оние кои се подготвени и знаат дека високата надморска височина е синоним за живописно искуство и забава.

Односно, Вал Торенс е одморалиштето кое се наоѓа на највисоката надморска височина од 2.300 метри надморска височина во гигантската област Троис Валес. На ова место ќе можете да скијате од ноември до мај.

Вал Торенс нуди низа интересни активности кои се толку необични што можете да ги испробате само тука! Ноќно скијање, возење скутер на снег, лизгање, спуштање со најдолгиот тобоган во Франција – толку многу активности на едно место не можете ни да замислете.

После долгиот ден поминат на ски стазата, посетете некој добар џез клуб. Наш предлог е да отидете на снежно возење со скутер до монголскиот шатор кој се наоѓа во Шалеј де ла Марин, каде ќе уживате во вкусниот оброк или топлите пијалаци со поглед на осветленото одморалиште.


Без разлика што сакате, колку години имате, тука сè е организирано и дизајнирано за денот да го поминете со стил. Вал Торенс е местото каде мора да бидете оваа зима.

Сподели.


Коментарите се затворени.