Моќ на природата: Комбинација која ја ублажува анемијата, го елиминира чирот на желудник и ја лекува импотенцијата

0

Комбинацијата од мед и ореви ги обезбедува сите неопходни витамини, минерали, протеини, масти и јаглехидрати за нашиот организам.

Медот и оревите ја ублажуваат импотенцијата, анемијата, главоболката и чирот на желудник, а најдобро од сè е тоа што овој еликсир воопшто не е тешко да се подготви.

За анемија

Сè што ви е потребно е половина килограм квалитетен ливадски мед, половина килограм мелени ореви и еден лимон.

Состојките треба да ги измешате во тегла, во која ќе ја чувате смесата сè додека не ја потрошите. Лекот се зема на секои три до четири часа.

За висок крвен притисок

Кај проблемите со високиот крвен притисок се препорачува секојдневно консумирање на 100 грама ореви и иста количина на мед во период од 45 дена.

За чир на желудникот

При проблеми со чир на желудникот се подготвува ореово млеко со мед. Потребно е 20 грама мелени ореви да ги измешате со врела вода, добро да ги изматите во блендер и да ги исцедите. Во млекото додадете 2 лажици мед и консумирајте 2-3 лажици половина час пред секој оброк.

За импотенција

Мелените ореви треба да ги измешате со мед во ист сооднос. Се земаат две лажички 2-3 пати дневно, половина час после јадење. За да го постигнете посакуваниот ефект, ова треба да го правите во период од 20 до 30 дена.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb