Пред и потоа фотографии од глумци кои направиле неверојатни трансформации за филмови

0

Целта на глумецот е да влезе во туѓи чевли и да чекори со нив толку убедливо што публиката ќе заборави дека гледаат перформанс од тој глумец. Некои улоги бараат многу повеќе од актерски вештини, како што се шминката и протетиката.

Ви ги претставуваме најневеројатните трансформации кои ги направиле глумците со намена да ја доловат улогата во филмот. Од Ралф Фајнс играјќи го Волдерморт и Мерил Стрип маскирана како Рабин, Џон Траволта претварајќи се во жена, а Анџелина Џоли во маж. Професионални глумци од листата А докажаа зошто се најдобри во нивната работа, бидејќи ваквите маски и трансформации бараат голема жртва од нив, а тие се согласиле се со цел да ги задоволат потребите на продуцентите како и на публиката.

Познатиот портал Bored Panda состави листа од најдобрите маски некогаш направени. Овие трнасформации се доказ за неверојатната магија на филмската шминка.

Кристијан Бејл

Гери Олдмен

Кристофер Вокен

Ралф Фајнс

Хит Леџер

Џон Траволта

Робин Вилијамс

Наоми Гросман

Рајан Рејнолдс

Мерил Стрип

Рон Перлман

Еди Редмејн

Дејви Чејс

Мајк Мајерс

Ричард Брејк

Џејкоб Тремблеј

Џони Деп

Џаред Лето

Анџелина Џоли

Линда Блер

Рајкумар Рао

Еди Марфи

Тим Кари


 

Сподели.


Коментарите се затворени.