Се виде од авион: Судијата не му призна чист гол на Меси

0

Вчера на Местаља во Валенсија се одигра дербито на колото помеѓу двете најдобро пласирани екипи во Шпанското првенство, Валенсија и Барселона. Натпреварот заврши без победик, 1-1, а судиите направија неверојатен превид при резултат 0-0, кога не видоа дека топката ја мина целата линија при ударот на Лионел Меси.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb