Почина младиот фудбалер кој беше застрелан во Аеродром

0

Почина Мартин Јанушев, момчето кое попладнето на улицата Владимир Комаров во Аеродром, со неколку куршуми беше застрелано од непознат напаѓач, потврдија од министерство за здравство.

Како што пренесуваат, момчето било донесено во Клиниката Св.Наум Охридски без знаци за живот, но лекарите, сепак цели 40 минути се обидувале да го реанимираат, но безуспешно.

Сподели.


Коментарите се затворени.