Фантастичниот Мората: Напаѓачот му покажа на Конте оти не е единствениот магионичар во Челси

0

Тимот на Челси не е на посакуваното ниво во претходниве 25 дена во кои не забележа ниту една победа на три натпревари (2 порази и реми), но веќе денеска има шанса да го поправи впечатокот и тоа на „Стемфорд Бриџ“ против Вотфорд.

Пред оваа средба тренерот Антонио Конте се пошегува оти има надприродни моќи и предвидел дека „сините“ ќе имаат тешка сезона како шампиони за да потоа на сцена стапи напаѓачот Алваро Мората кој на социјалните мрежи покажа еден трик во друштво на неговата сопруга Аличе Кампело.

Сподели.


Коментарите се затворени.