Тијана Дапчевиќ како Џастин Тимберлејк во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

0

Откако одлично се снајде во улогата на Здравко Чолиќ, Тијана Дапчевиќ повторно доби предизвик да се претвори во машка музичка ѕвезда во „Твоето лице звучи познато“.
41-годишната пејачка се трансформираше во Џастин Тимберлејк и го изведе хитот „Can’t Stop the Feeling!“.

02Победник во третата епизода од четвртата сезона на шоуто со хуманитарен карактер беше Едита Арадиновиќ, која ја имитираше токму Тијана.

Сподели.


Коментарите се затворени.