Најпознатитот македонски комичар ќе настапи во Штип!

0

По повод вториот роденден, меана Традиција има изненадување за сите гости!

Во меана Традиција ќе настапува еден од најпознатите стенд ап комичари во Македонија- Марјан Георгиевски. Неговите видеа редовно достигнуваат стотина илјади прегледи на YouTube.

Со големо задоволство ве покануваме да бидете дел од вториот роденден на Меана Традиција – Штип.
Создадовме традиција на вкусна храна, одличен амбиент и прекрасни забави во изминатите 2 години..

tradicija
На ден 11.10.2017 – Среда ве покануваме на роденденска забава, а воедно ќе ја отвориме и сезоната на студентски забави во нашиот локал.
Почеток: 21:00часот со продолжено работно време!!
За забавата ке се погрижат најдобрите ДИЕЗИ бенд
Главен гостин на вечерта ќе биде еден од најдобрите комичари во Македонија – МАРЈАН ГЕОРГИЕВСКИ кој ќе има точка на вечерта да ви каже нешто за студентите!! 

Влезот е слободен!! 
Резервирајте на време!!
Тел за резервации: 078/246-199 – Јовица.
Ве очекуваме!!

Сподели.


Коментарите се затворени.