Две маскирани лица ограбиле спортска обложувалница во Скопје

0

Секторот за внатрешни работи Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Синоќа во околу 21 часот во Скопје на улица Тале Христов две непознати маскирани лица со закана со пиштол ограбиле спортска обложувалница.Сторителите со пиштол се заканиле на вработената и одзеле околу 30.000 денари.

Секторот за внатрешни работи Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb