Исчезнатиот маж од Делчево пронајден мртов во шума

0

Синоќа во атарот на селото Чифлик, делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Ѓеоргиевски од Делчево по кого три дена трагаа полицијата и роднините.

Според информацијата на СВР Штип, синоќа околу 20 часот телото на Ѓеоргиевски е пронајдено на три километри од селото, во блиската шума по што надлежни истражни органи извршиле увид, а дежурниот лекар констатирал дека смртта настапила со бесење и оти врз телото немало траги на насилство.

Даниел Ѓеоргиевски живеел сам со неговите двајца браќа, а беше пријавен за исчезнат на 17 август.

Сподели.


Коментарите се затворени.

Feedback

FLYERb