По трансферот во Лидс, Алиоски го почасти својот татко со автомобилот кој отсекогаш го сонувал (ФОТО)

0

Езгјан Алиоски реши да го поднови својот татко откако ова лето си обезбеди трансфер на „Островото”, му купи атомобил Мерцедес

Репрезентативецот на Македонија минатиот месец го напушти Лугано и потпиша за Лидс.

По преселбата на „Островото“, Езгјан Алиоски го почасти својот татко со нов Мерцедес.

„Среќен петок: денеска го изненадивме таткото на Езгјан Алиоски со специјален подарок од неговито син, автомобилот кој отсекогаш го сонувал“ – гласеше пораката на социјалните мрежи на агенцијата која го застапува фудбалерот.

DG9tNduWsAYvFia

Сподели.


Коментарите се затворени.