Штипјанец ја претепал поранешната девојка, па објавувал љубовни фотографии на Инстаграм

0

СВР Штип поднесе кривична пријава против З.М.(23) од Штип за сторени кривични дела “телесна повреда при семејно насилство“ и “злоупотреба на лични податоци“.

Од полицијата информираат дека на 23-ти февруари околу 00,10 часот, во кафе бар настанала вербална расправија помеѓу пријавениот и 23 годишна девојка со која бил во љубовна врска, по што насилно ја изнел надвор од објектот каде почнал да ја удира со тупаници во пределот на главата и телото, од што истата паднала на земја, а пријавениот продолжил во намерата, нанесувајќи и видливи телесни повреди.

– Истиот ден, околу 14,30 часот, пријавениот без знаење и согласност од оштетената ги искористил нејзините лични податоци и направил лажен профил на апликацијата „Instragram“ и постирал нејзини фотографии кои биле сликани од неговиот и нејзиниот телефон додека биле во љубовна врска, информираат од МВР.

извор: Курир

Сподели.


Коментарите се затворени.